Autodesk ReCap 360 pro zachycení reality do 3D CAD modelů

Aplikace Autodesk ReCap 360 a návazná aplikace Autodesk ReMake nabízejí nové možnosti pro zachycení tvarů reálných objektů okolo nás a jejich následný převod na 3D model pro další zpracování v CAD a BIM nástrojích. Technologie pro 3D skenování byly dříve dostupné jen jako úzce specializované nástroje spojené s drahými laserovými 3D skenery. Dnes jsou nástroje pro „reality-capture“ dostupné komukoliv a lze je kombinovat jak s výstupy laser skenerů (LiDAR), tak se sérií ručně nafotografovaných snímků objektu z různých stran, nebo dokonce se záznamem „nalétnutým“ z dronu.

Oblast možného nasazení této technologie je velmi široká – od „reverse engineering“ postupů pro nasnímání tvaru výrobků ve strojírenství, přes nasnímání původního stavu stavby či terénu ve stavebnictví, až po zachycení věrných digitálních 3D kopií uměleckých nebo historických objektů.

Červnový webinář CAD Studia představil aplikaci Autodesk ReCap 360 Pro stojící na počátku postupu zpracování velmi rozsáhlých mračen bodů nebo fotografií a jejich převod do 3D podoby snadno použitelné například v AutoCADu, Civilu 3D, Plantu 3D, Revitu nebo v 3ds Maxu. Záznam z tohoto webináře nyní můžete shlédnout i na YouTube kanálu CAD Studia a seznámit se tak s možnostmi, které může ReCap nabídnout ve vaší projekční praxi.

viz též Autodesk ReCap a Autodesk ReMake

Související články: