Představení konstrukční aplikace Autodesk Fusion 360

Na začátku roku 2017 se mohli zájemci z oblasti CAD, CAM a CAE seznámit v rámci série webinářů CAD Studia s moderní konstrukční aplikací Autodesk Fusion 360 založenou na cloudových technologiích. Tato 3D aplikace si získává zaslouženou pozornost díky svému širokému rozsahu funkcí, rychlému vývoji, nezávislosti na CAD formátu, podpoře platforem (PC, Mac, brzy web) a cenové dostupnosti – pro kutily a malé firmy (a samozřejmě pro školy a studenty) je k dispozici zdarma.

Fusion 360 pokrývá celý konstrukční proces od návrhu až po výrobu. Můžete pracovat s objemovými i povrchovými tělesy, sestavami, generovat z nich 2D výkresovou dokumentaci, katalogové rozpady a variantní návrhy, návrhy sdílet online, spravovat jejich verze, vytvářet přesvědčivé vizualizace, počítat různé typy simulačních úloh, modely tisknout ve 3D nebo z modelů generovat NC kód pro obrábění. Fusion 360 je prostě chytrý CAD pro moderní chytré výrobky.

Záznam z těchto webinářů (celkem 190 minut prezentací, v 6 dílech) je nyní k dispozici pro další zájemce o seznámení s Fusion 360.

První díl:

Další díly si můžete prohlédnout na blogu Inventor Guru nebo na YouTube kanálu CAD Studia.

Viz též www.cadstudio.cz/fusion360

Související články: