Bonus nástroje Revit Tools 2018 s funkcí Stavební prostupy

Společnost CAD Studio uvedla novou verzi bonus nástrojů Revit Tools 2018. Nová, rozšířená sada nástrojů je určená pro BIM aplikaci Autodesk Revit 2018. Tato nadstavbová aplikace je nabízena v češtině a v angličtině. Vedle drobnějších vylepšení nabízí zcela novou funkci pro koordinaci a generování stavebních prostupů.

Funkce Prostupy z doplňkové sady nástrojů Revit Tools zjednodušuje proces koordinace stavební části a TZB profesí na projektech a rozšiřuje možnosti standardních nástrojů pro kontrolu koordinace, obsažených v Revitu. Umožňuje automaticky vytvořit prostupy stavebními konstrukcemi v místech kolizí s trubkami a potrubím. Aplikaci mohou využít jak architekti a stavební projektanti k přímému vytvoření prostupů, tak TZB projektanti k vložení tzv. požadavků na prostupy, u kterých mohou manuálně nastavit požadovaný tvar a rozměr. Požadavky jsou graficky výrazné zástupné prvky, které architekta po připojení TZB modelu upozorní, že by měl v daném místě vytvořit prostup o daném rozměru, který byl definován TZB projektantem. Architektovi se po připojení TZB modelu zobrazí v tabulkovém výpisu v dialogu aplikace i v klasických 3D a 2D pohledech Revitu. Po jejich kontrole lze ze všech nebo pouze z vybraných požadavků automaticky vygenerovat prostupy. Nástroj má široké možnosti nastavení a umožňuje například filtrování kolizních prvků na základě materiálu, vkládání informací o požárních ucpávkách nebo připojování komentářů, které může zobrazit druhá strana.

Videoukázka použití:

Stejně jako u předchozích verzí jsou Revit Tools zdarma pro zákazníky CAD Studia (generátor kódů je k dispozici na Helpdesku). Ostatní uživatelé si je mohou zakoupit online v CAD eShopu.

Více informací viz stránka CADstudio Revit Tools

Související články: